Верховний суд Франції скасував рішення Апеляційного суду м. Парижа та залишив у силі рішення Міжнародного Арбітражу про стягнення з рф на користь Ощадбанку 1,1 мільярда доларів США плюс відсотки, які будуть нараховуватись з моменту винесення рішення до часу фактичної компенсації (близько 100 тисяч доларів США щоденно).
Це більше ніж перемога для України! Це одна з тих історій, які надихають боротись далі й доводять, що справедливість можлива. Чимало людей в Україні та за кордоном працювали заради такого результату. Але особливо я б хотіла сьогодні подякувати
Андрій Пишний, який у 2015 році вирішив боротися та подавати позов проти рф. Саме він вибрав найкращих юристів з лондонського Quinn Emanuel Urquhart & Sullivan, завжди вірив, що банк досягне справедливості та керував процесом від самого початку. А ще я щиро вдячна Ірині Кірєєвій, яка максимально вкладалась у цей проєкт разом із нашими колегами з «Астерс» (
Андрей Пожидаев,
Oleksiy Didkovskiy,
Svitlana Chepurna).
Щоб ви розуміли масштаби зробленого — обсяг позовної заяви Ощадбанку проти рф з усіма додатками становив більш ніж 30 000 аркушів. Ще раз: тридцять тисяч сторінок, які доводять незаконність експропріації інвестицій Ощадбанку, які знаходились в Криму. 76 кілограмів у шести коробках. І кожна сторінка доводить конкретні факти порушення міжнародного права і підтверджує, що Ощадбанк має право на справедливу компенсацію.
Я досі пам’ятаю дві найдовші у моєму житті доби перед слуханнями справи в Міжнародному Арбітражі в Парижі, які відбулись у березні 2017 року. Ми провели їх разом із командою Quinn Emanuel (Alex Gerbi, Epaminontas Triantafilou, Steven Jagusch, Philip Pinsolle, Thomas Voisin), вивіряючи кожне слово в 600-слайдовій презентації, відшліфовували виступи кожного з юристів, які мали виступати перед Трибуналом. Тривалі дискусії Пишного з юристами, які по черзі доводили до загострення пристрастей то Андрія Григоровича, то англійських юристів, а мені випадала роль арбітра між ними:). Підготовка презентації закінчилась о 4-й ранку, а вже о 9-й мало починатися перше засідання.
Необхідно було довести свою правоту перед Трибуналом, який складався з суддів з надзвичайно високою кваліфікацією. Його очолював відомий юрист Чарльз Брауер, який за часів правління Річарда Ніксона брав участь у підготовці угод про роззброєння між США та СРСР. І нам це вдалося — першу перемогу ми здобули у 2018.
Але росія не з тих суперників, хто вміє програвати достойно та виконувати законні рішення.
Вони відмовились брати участь в арбітражному провадженні та намагалися відкласти примусове виконання арбітражного рішення й скасувати його. Агресор намагався використати французьку систему правосуддя та арбітражу, щоб уникнути відповідальності. Та сьогодні стало зрозуміло, що все це було дарма: росія продовжує бути винна Ощаду понад 1,1 мільярди доларів США.
Цей день має надзвичайне значення не лише для Ощаду, а й для всієї України! Адже це чергове послання всьому світу, що справедливість перемагає примітивну грубу силу і беззаконня!
Коментарі
Loading…