in , , ,

Нова перемога для України

Верховний суд Франції скасував рішення Апеляційного суду м. Парижа та залишив у силі рішення Міжнародного Арбітражу про стягнення з рф на користь Ощадбанку 1,1 мільярда доларів США плюс відсотки, які будуть нараховуватись з моменту винесення рішення до часу фактичної компенсації (близько 100 тисяч доларів США щоденно).
Це більше ніж перемога для України! Це одна з тих історій, які надихають боротись далі й доводять, що справедливість можлива. Чимало людей в Україні та за кордоном працювали заради такого результату. Але особливо я б хотіла сьогодні подякувати Андрій Пишний, який у 2015 році вирішив боротися та подавати позов проти рф. Саме він вибрав найкращих юристів з лондонського Quinn Emanuel Urquhart & Sullivan, завжди вірив, що банк досягне справедливості та керував процесом від самого початку. А ще я щиро вдячна Ірині Кірєєвій, яка максимально вкладалась у цей проєкт разом із нашими колегами з «Астерс» (Андрей Пожидаев, Oleksiy Didkovskiy, Svitlana Chepurna).
Та, звісно, теперішньому керівництву Ощадбанку (Sergii Naumov, Роза Тапанова, Арсен Мілютін), які завершили почате нами перемогою.
Щоб ви розуміли масштаби зробленого — обсяг позовної заяви Ощадбанку проти рф з усіма додатками становив більш ніж 30 000 аркушів. Ще раз: тридцять тисяч сторінок, які доводять незаконність експропріації інвестицій Ощадбанку, які знаходились в Криму. 76 кілограмів у шести коробках. І кожна сторінка доводить конкретні факти порушення міжнародного права і підтверджує, що Ощадбанк має право на справедливу компенсацію.
Я досі пам’ятаю дві найдовші у моєму житті доби перед слуханнями справи в Міжнародному Арбітражі в Парижі, які відбулись у березні 2017 року. Ми провели їх разом із командою Quinn Emanuel (Alex Gerbi, Epaminontas Triantafilou, Steven Jagusch, Philip Pinsolle, Thomas Voisin), вивіряючи кожне слово в 600-слайдовій презентації, відшліфовували виступи кожного з юристів, які мали виступати перед Трибуналом. Тривалі дискусії Пишного з юристами, які по черзі доводили до загострення пристрастей то Андрія Григоровича, то англійських юристів, а мені випадала роль арбітра між ними:). Підготовка презентації закінчилась о 4-й ранку, а вже о 9-й мало починатися перше засідання.
Необхідно було довести свою правоту перед Трибуналом, який складався з суддів з надзвичайно високою кваліфікацією. Його очолював відомий юрист Чарльз Брауер, який за часів правління Річарда Ніксона брав участь у підготовці угод про роззброєння між США та СРСР. І нам це вдалося — першу перемогу ми здобули у 2018.
Але росія не з тих суперників, хто вміє програвати достойно та виконувати законні рішення.
Вони відмовились брати участь в арбітражному провадженні та намагалися відкласти примусове виконання арбітражного рішення й скасувати його. Агресор намагався використати французьку систему правосуддя та арбітражу, щоб уникнути відповідальності. Та сьогодні стало зрозуміло, що все це було дарма: росія продовжує бути винна Ощаду понад 1,1 мільярди доларів США.
Я вітаю всіх нас з цією перемогою. Андрій Пишний, Роза Тапанова, Андрей Пожидаев, Sergii Naumov, Iryna Kiryeyeva, Арсен Мілютін. Дякую Андрій Єрмак за координацію процесів та супервізію.
Цей день має надзвичайне значення не лише для Ощаду, а й для всієї України! Адже це чергове послання всьому світу, що справедливість перемагає примітивну грубу силу і беззаконня!

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

З 1 січня 2023 року проводити індексацію зарплати не потрібно