Вітаю, читачі!
Цього тижня ми відправили в друк другий воєнний номер Forbes. Ми починали роботу над журналом з метою зробити об’єктивний знімок бізнесу, держави, суспільства після п’яти місяців великої війни, а вийшла в нас антологія української стійкості. Підприємці швидко адаптувалися. «Ми прийняли ризики, тепер війна – складова процесу», – каже співзасновник «Нової Пошти» Володимир Поперешнюк.
Півтора десятка корисних історій бізнесу, дуже нетиповий список 30 до 30 (ми вперше нагороджуємо військових) і сенси від Святослава Вакарчука та Сергія Жадана – це частина, що ви зможете знайти у новому номері. Замовити журнал можна буде на нашому сайті з понеділка.
Ми не забували й про сайт:
1. За тиждень поговорили з очільниками трьох ключових центрів економічної політики в країні – Кирилом Шевченком (Нацбанк), Сергієм Марченком (Мінфін) та Ростиславом Шурмою (профільний заступник голови Офісу президента). Поки що це лебідь, рак і щука. Нацбанк каже – друкувати менше гривні та знизити видатки; Мінфін – друкувати більше і покращити збір податків, ОП – друкувати більше та радикально зменшити податки. З такою різноголосицею країні буде важко отримати реалістичний воєнний бюджет.
2. Продовжується багатосерійна драма навколо одного з найбільших київських ТРЦ Ocean Plaza. Його активи заарештовували через російських власників, на початку серпня Печерський суд зняв арешт, на 11 серпня призначили відкриття, а за день до цього скасували. Що відбувається? Рантьє з російськими паспортами – занадто ризикові орендодавці, критична маса орендарів ТРЦ відмовилася відкривати свої магазини через репутаційні та юридичні ризики. Деталі і можливий фінал драми – за посиланням.
3. Антиросійські санкції не працюють – частий наратив у наших ЗМІ. Це не так. Київська школа економіки зробила один із найкращих аналізів, які я зустрічав. Експерти КШЕ не тільки підрахували втрати економіки РФ, а й спрогнозували, скільки витримає наш ворог. Ми зробили змістовний переказ великого дослідження.
4. АРМА. До війни про Агентство з розшуку та менеджменту активів згадували раз на рік, коли хтось із журналістів цікавився питанням, а що там з «Межигір’ям» Януковича (АРМА управляє цим об’єктом). Після початку великої війни АРМА стало скринькою, куди повалилися конфісковані російські активи. Forbes порахував, що АРМА зараз – це багатопрофільний холдинг, вартість активів у якому перевищує $1,5 млрд. Побоювання у тому, що і до вторгнення АРМА не було суперефективною організацією, і до його прозорості було багато питань. Як АРМА справляється з десятками зовсім різних активів – за посиланням.
5. Кордони, айтівці та інші бізнесмени. Львівський IT Кластер провів дослідження, скільки айтівців поїдуть з України за різних сценаріїв продовження війни та «відкриття» кордонів. За поганим (але не дуже реалістичним) сценарієм – половина, або майже 110 000. Що треба зробити владі, щоб запобігти цьому та від чого залежать чемоданні настрої айтівців – у нашому матеріалі.
6. Ще на тему кордону – уряд розробив механізм відряджень для чоловіків призовного віку. Якщо коротко: офіційне працевлаштування із ЗП понад 20 000 грн, залишаєте 200 000 грн застави – і можна буде ненадовго виїхати з України. Механізм запрацює вже з 1 вересня.
|
Коментарі
Loading…