in

Про бойові події: погляд військового експерта від 18 березня

Сьогоднішній звіт Тома Купера. (В другій половині дня почнемо публікувати його велику оглядову статтю про повітряну війну над Україною: вже є дві частини, третю перекладають і буде ще четверта).
“Доброго ранку всім! [Допис опубліковано 18 березня о 9.30 за Києвом].
Ось невеликий огляд важливіших подій останніх 24 годин, починаючи від 17 березня 2022 р. Далі продовжу аналізувати перших три тижні повітряної війни над Україною. [власне обіцяна оглядова стаття].
На початку така ремарка: іронічним чином моє вчорашнє повідомлення, що огляди робитиму рідше, співпало з майже повним припиненням офіційних звітів українського Міноборони. Так розумію, вони мають причини «не розповсюджувати інформацію».
Проте це ок, не переживайте: є досить інших джерел, звідки можна черпати дані для подальшої перехресної перевірки. Врешті, я не так вже й багато брав досі з офіційних звітів українського Міноборони – хіба те, що стосувалося оперативних цілей. Крім того, вчора на фронтах в Україні мало що відбувалося – знову ж, все зовсім інакше виглядає для людей, які під бомбардуваннями чи когось, хто має там родичів або друзів.
Поза тим, в районі Києва артилерійські чи ракетні обстріли були хіба спорадичними. Сумно, але серед цивільних нові жертви. Те саме в Чернігові та Харкові. Якщо далі на південний схід [від Харкова], бачимо, що ще два-три дні тому ЗСУ відвоювали південну частину Ізюма: вчора російська 144-а мотострілецька дивізія спробувала відбити цей район, але потрапила в засідку й втратила багато техніки (так «знову»).
Ближче до Луганська росіяни заявляють, що взяли Рубіжне: насправді, вони вийшли на північні околиці міста і там їхні сили висякли: їх надто мало для серйозного наступу. З тих самих причин провалилися їхні спроби атакувати Сєвєродонецьк і Попасну.
В західній частині центрального району Маріуполя тривають запеклі вуличні бої. Єдине, що знаю точно: на сході міста російська 150-а мотострілецька дивізія зазнала колосальних втрат і її наступ уздовж траси М14 було зупинено між Кальміуським районом на півночі та Лівобережним на півдні. Два дні тому російська 810-а бригада морської піхоти та частини сепаратистів атакували з заходу міста в напрямку до Площі Свободи, проте їх порвали на шмаття: сепаратисти [автор послідовно називає так частини, сформовані в ОРДЛО, – перекл.] втратили ще одного зі своїх командирів – ніде не можу знайти його імені. Звісно, місто продовжують масовано бомбардувати й обстрілювати з артилерії.
Якщо і є десь «новини», то на південному напрямку – на правому березі Дніпра в районі Миколаєва. Перш ніж я перейду до цих новин, зазначу: як правило, в випадку подібних воєнних дій, я своїм коментарем випереджаю чільні медіа на 2-6 днів (наприклад, щодо наступного сегменту я мав попередню інформацію ще два дні тому). Тому не дивуйтеся, якщо ви почуєте щось, чого ще не чули. [Це автор звертається до західної аудиторії й має на увазі європейські медіа, які справді дають огляди постфактум; хто стежить за повідомленнями нашого генштабу, вже знає цю інформацію, хоча автор додає окремі деталі – перекл.].
Зокрема, щоб там не демонстрували всі ті карти, які вам показують по телебаченню та в Інтернеті, російська 58-а армія уже два дні як повністю виведена назад до Херсона. Розуміючи, що у росіян немає військ, щоб висадити десант на Одесу, українці задіяли 28-у механізовану бригаду і, просуваючись на південь від Миколаєва, звільнили Посад-Покровське по трасі М14 (це всього за 40 км від Херсона).
Приблизно 200 км далі на північ українські сили звільнили Малу Шестірню (також на західному березі Дніпра, але на південь від Кривого Рогу). Напрошується висновок, що хто б не очолював зараз 58-у армію, він намагається відтягнути всі свої війська та зосередитися на обороні Херсона – що само по собі буде великою проблемою через постійні заворушення та протести мешканців усередині міста (вони тривають уже протягом двох тижнів).
До речі, вчора українські Су-24 та Су-25 здійснили щонайменше вісім бойових вильотів на підтримку контрнаступу своїх сухопутних військ уздовж траси М14.
Том Купер – австрійський воєнний аналітик, автор та співавтор близько двох десятків книг про конфлікти останніх 20 років, включно з війною в Сирії. Експерт із застосування бойової авіації.
Нет описания фото.

TOM COOPER
Олександра Коваль, Borys Malyshev и ещё 1 тыс.
Комментарии: 27

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Как прожить тяжкие времена…

Змістовне звернення Президента України Володимира Зеленського!