in , , , ,

Економічні підсумки року 2022 року

Складно підбивати підсумки 2022 року, який виявився найскладнішим з часу набуття Україною незалежності у 1991 році, оскільки він приніс багато людських втрат. Після восьми років війни росія почала повномасштабну військову агресію проти України 24 лютого 2022 року, що визначило розвиток економічних, а подекуди й політичних подій не лише в Україні, але і за її межами. Український уряд, бізнес та населення продемонстрували неабияку стійкість і бажання боротись за життя в незалежній сильній Україні.
Демократичний світ показав готовність допомагати Україні вистояти та перемогти в цій війні, надавши безпрецедентну військову, фінансову та гуманітарну допомогу, а також
запровадивши санкції проти терористичної держави росія, про які рік тому навіть не готові були говорити. При цьому запроваджені Росією обмеження на експорт газу та нафти, а потім і рішення країн ЄС обмежити російський імпорт газу та нафти призвели до давно небачених в цих країнах рівнів інфляції.
Водночас Україна набула статусу кандидата на членство в ЄС, про що у 2021 році було годі й мріяти. Але Україна показала, що готова до цього, проявивши тверду прихильність курсу інтеграції в ЄС та готовність змінюватись на краще. Тоді як у першій половині 2022 року політика уряду та НБУ була передусім спрямована на утримання макроекономічної стійкості, уникнення стрімкого підвищення бідності та підтримку бізнесу, вже протягом другої половини року Україна сфокусувалась на виконанні семи рекомендацій Європейської комісії (ЄК), які є необхідною умовою початку переговорів про членство в ЄС.
В Україні війна призвела до суттєвих втрат людського капіталу. Багато людей, як військових, так і цивільних, загинули в цій війні. Також за різними оцінками близько 7 млн осіб залишили Україну і шукали прихисток від війни в інших країнах, передусім в ЄС, тоді як близько 5 млн осіб стали внутрішньо переміщеними особами. Це буде і великим викликом для відновлення України після війни, оскільки уряду треба буде впроваджувати реформи, що сприятимуть надходженню інвестицій в країну і відповідно створенню робочих місць, а тому і поверненню українців з-за кордону.
ІЕД проаналізував основні зміни, які відбулись у 2022 році у сфері політики, енергетики, транспорту, сільського господарства, зовнішнього сектору, фіскальної, соціальної та монетарної політики, держбюджету, ринку праці, а також у фінансовому та зовнішньому секторі.
.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Принципи права у практиці Верховного Суду: тернистий шлях від букви до духу

Свіжі програми підтримки від ЄС – дайджест House of Europe