in , , , , ,

За два тижні багато сталося на стратегічному рівні, відносно мало на оперативному та мало на тактичному

 

Отже, дозвольте мені розпочати огляд подій останніх двох тижнів із останнього.

У цілому нині основна частина лінії фронту залишилася тому ж рівні, як у середині січня. При цьому ЗС РФ зробили як мінімум дві потужні контратаки, а те, що залишилося від групи Вагнера, намагається досі атакувати в районі Бахмута. Проте ціна, яку змусили заплатити українці, настільки велика, що поки що в атаки йдуть насамперед «мобіки» ЗС РФ та ВДВ. Щодо цього цікаво спостерігати, як Путін і його генерали, здається, продовжують наполегливо демонструвати, що у них не тільки немає інших ідей, крім «фронтального настання піхоти з деякою механізованою і сильною артилерійською підтримкою», але що у них просто взагалі немає рішень для скрутного становища, у яке вони себе поставили.

Окуляри, які можна регулювати! Від -3 до +6 діоптрій
Настоянка, яка вилікувала простатит за 21 день!
Ця гра затягує крутіше за серіали!
Куп’янськ. Начебто, «ніяких новин», якщо не брати до уваги спорадичних перестрілок артилерійських знарядь та обстрілів.

Світове. Після провалу всіх контратак росіян на Новоселівському жодних звісток. Звичайно, на деяких відео, що мають відношення до справи, були показані танки ЗС РФ, які об’їжджають околицю села, але взяти його їм не вдалося. У свою чергу українці не вживали нових атак у напрямку Сватового. Схоже, обидві сторони стурбовані підвезенням підкріплень та покращенням своїх нинішніх позицій.

Кремінна. Приблизно 4-5 днів тому ЗС РФ завдали в цьому районі потужного контрудару за участю 237-го танкового полку, БАРС-13, не менше двох мотострілкових полків за хорошої артилерійської підтримки. Їм вдалося відтіснити українців від північної та південної околиць міста, але вони не просунулися у західному напрямку, наприклад, на Зарічне та Торське. Насправді, центральна частина цієї контратаки була зупинена набагато на схід від Діброви.

Більшість артилерія ЗС РФ веде вогонь «наосліп»
Це була дорога операція, в якій брало участь дуже мало сил, щоб досягти чогось значущого, і вона проводилася безглуздо: фронтально. Це настільки безглуздо, що я не можу не поставити питання про її точне призначення. Можливо, її можна охарактеризувати як «успішне зв’язування чотирьох бригад ЗСУ у цьому районі»? Читайте, щоб виграти ще час для будівництва далі на схід російської «глибокоешелонованої оборони» вздовж шосе Р66. (Як згадувалося раніше, ЗС РФ гарячково працюють над створенням масивної лінії укріплень, захищених глибокими мінними полями, вздовж усієї лінії фронту від кордону на північному заході Луганська, аж до Дніпра).

Бахмут. Це єдине місце, де росіянам вдалося просунутися вперед за останні два тижні. Навіть у цьому випадку доповіді дислокованих там частин ЗСУ звучать як: «немає проблем, все гаразд» — і це незалежно від того, що відбувається. Якщо говорити точніше:

На північ від Бахмута 25 січня Вагнер та ВДВ форсували річку Бахмутку і просунулися до Благодатного з метою штурмувати північну Парасковіївку та Червону Гору на півдні, а також починаючи від Благодатного у напрямку шосе М03 на заході. Проте Благодатне виявилося майже без українських військ: натомість вони закріпилися на пагорбах на захід і над селом, таким чином, маючи відмінне поле вогню через те, що рухається під ними. Більше того, ЗСУ тим часом запровадила в район Бахмута ще одну артилерійську бригаду (щонайменше третю, якщо не четверту… Я знаю там 40-ту, 43-ту та 45-ту; зараз вони посилені ще однією) і зазнала росіян обстрілів.

Розсилка відправляється з понеділка по п’ятницю
На схід від Бахмута: росіяни заявляють, що вони зайняли той чи інший будинок, або ту чи іншу ділянку тієї чи іншої вулиці… але насправді вони нікуди не йдуть.

Кліщівка. ВСУ безперечно вийшли із села, але твердо контролює пагорб над ним, із західного боку, і, таким чином, громять усе, що намагається стати на їхньому шляху — чи намагається обійти їх на південь від Клещеївки, у напрямку села Ступочки.

Підсумок: Бахмут залишається під контролем України, траса М03 та дорога на Костянтинівку залишаються відкритими для потоку українських підкріплень та запасів (та евакуації поранених). Справді, реорганізацію гарнізону ЗСУ начебто завершено. 61-й та 63-й механізовані бригади і за підтримки 4-го танкового тепер утримують оборону на північ від міста; 1-а спеціальна, 3-я штурмова, 24-а хутро та 57-а мотострілкова тримають Бахмут, а 28-а та 60-а хутра тримають південну сторону. Насамперед: замість «елементів із надто багатьох частин» більшість задіяних бригад тепер присутні у повному складі — і це зазвичай означає, що вони мають усі свої 4-5 батальйонів у цьому районі (маса бригад ЗСУ в даний час включає 4-5 батальйон

Том Купер, переклад ЮВУ

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Переваги і ризики затяжної російсько-української війни: американська перспектива

Українські війська атакували 23 райони зосередження особового складу та військової техніки окупантів